-
Image not available

Title

Here comes the description text.

Sledujte online vysielane z konferencie 23. a 24. 3. 2018

5. a 6. apríla 2019 FIIT STU Bratislava, sledujte naživo:

Junior Internet prebieha od roku 2000 každoročne v marci ako súčasť kampane „Marec, mesiac knihy“ a „internetu“. S nápadom na súťaže a konferencie pre deti a mladých ľudí zaujímajúcich sa o internet prišiel vtedy 12-ročný Jirka Peterka, šéfredaktor detského internetového časopisu eZavináč. V roku 2008 sa uskutoční už deviaty ročník konferencie Junior Internet. Za tento čas organizátori získali viac ako 1700 prihlášok do súťaže. Na konferencii sa uskutočnilo nespočetné množstvo prednášok, prezentácií a diskusií. Množstvo mladých ľudí, ktorí na súťaži Junior Internet začínali, dnes prevádzkujú úspešné internetové projekty, ktoré nemajú problém obstáť v konkurencii dospelých profesionálov. Niektorí dokonca riadia vlastné firmy. Projekt Junior Internet od začiatku organizujú mladí ľudia len s minimálnou podporou dospelých. 

Za 10 rokov sa okolo projektu Junior Internet utvorila silná komunita mladých internetových webdesignerov, programátorov, projektových manažérov alebo dokonca internetových podnikateľov. Pre množstvo mladých ľudí bol Junior Internet odrazovým mostíkom, ktorý im pomohol nazbierať potrebné kontakty a skúsenosti pre rozvoj ich projektov, pomohol im získať rozsiahlu publicitu a podporu. Príklady projektov ktoré vyhrali Junior Internet nájdete v sekcii Víťazné projekty. 

Konferencie Junior Internet sa každoročne zúčastňuje množstvo novinárov, počítačových odborníkov a významných osobností zo sveta informačných technológií. Dvakrát sa konferencie zúčastnil napríklad bývalý minister informatiky Českej republiky, Vladimír Mlynař, ktorý dokonca udelil vlastnú Cenu ministra informatiky pre najlepší projekt. 

V roku 2005 nad projektom prevzal záštitu Európsky komisár pre kultúru a vzdelanie Ján Figeľ, ktorý účastníkom aspoň na diaľku zaželal veľa šťastia pre ich projekty. V roku 2006 nad konferenciou prevzalo záštitu Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií. Rok 2007 sa niesol pod záštitou Viviane Reding, členky Európskej komisie zodpovednej za informačnú spoločnosť a médiá a J. E. pána Ivana Gašparoviča, prezidenta SR. Rok 2008 pán Pavol Tarina z Úradu splnomocnenca vlády pre informačnú spoločnosť prevzal záštitu a slávnostne otvoril Junior Internet. 

Postupne sa organizátori snažili do projektu zapojiť viac a viac mladých ľudí so zdravotným postihnutím, pre ktorých môže byť internet unikátna príležitosť uplatnenia. Sú im plne otvorené dvere súťaže, je im venovaná časť programu konferencie a niektorým z nich dokonca porota udelila špeciálnu cenu. V prebiehajúcom ročníku majú zdravotne postihnutí zastúpenie v organizačnom tíme aj porote. 

V roku 2004 bola konferencia Junior Internet realizovaná v Prahe prvýkrát medzinárodná, kedy sa jej zúčastnilo aj niekoľko mladých ľudí zo Slovenska. 

V roku 2005 sa konferencie v Prahe zúčastnili delegácie nielen zo Slovenska ale aj z Luxemburska a Litvy. 

Od roku 2006 má projekt Junior Internet medzinárodný charakter, prebieha na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku.

 

 Organizátor súťaže

amavet

 Záštita a HLAVNÍ PARTNERI

 

 

  HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

zones

TECHBOX

Ďalší partneri súťaže

Go to top