Spúšťame registráciu na 19. ročník Junior Internet AMAVET 2024: Digitálni tvorcovia, príďte sa predstaviť!

S novým rokom prichádza aj nová výzva pre mladých nadšencov digitálnych technológií. Na začiatku januára sme spustili registráciu na 19. ročník súťažnej konferencie Junior Internet AMAVET 2024. Táto tradičná udalosť priláka každoročne talentovaných žiakov základných a stredných škôl, ktorí sú ochotní zdieľať svoje digitálne projekty a súťažiť o cenné ocenenia.

Novinky v kategóriách a termínoch

S novým ročníkom prichádzajú aj nové zmeny, aby sme držali krok so súčasnými trendmi. Kategórie tohto ročníka sú: JuniorWEB, JuniorAPP, JuniorDESIGN, JuniorTEXT a upravená kategória – JuniorCONTENT. Tieto kategórie poskytujú platformu pre širokú škálu digitálnych projektov a umožňujú študentom ukázať svoje rôznorodé schopnosti a kreativitu.

Registrácia pre projekty digitálnych technológií je otvorená až do 3. marca 2024. Následne sa uskutoční prvé kolo hodnotenia, kde odborná hodnotiaca komisia vyberie najlepšie projekty v jednotlivých kategóriách.

Celoštátne finále na FIIT STU v Bratislave

Autori vybraných projektov budú pozvaní na celoštátne finále Junior Internetu, ktoré je naplánované na 12. – 13. apríla 2024 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Toto finále bude nielen príležitosťou pre študentov prezentovať svoje nápady, ale aj priestorom na stretnutie s odborníkmi a rovesníkmi s podobným záujmom.

Prečo sa zúčastniť súťažnej konferencie Junior Internet?

Účasť na tejto súťaži ponúka študentom jedinečnú príležitosť ukázať ich projekty odborníkom v danej oblasti. Diskusie s odborníkmi môžu posunúť ich projekty ešte ďalej, inšpirovať rovesníkov a naučiť ich dôležité prezentačné zručnosti. Okrem toho je to tiež skvelá príležitosť získať pozvanie na Fakultu informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, čo môže byť kľúčom k ich ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti informatiky. Umiestnením medzi najlepšími získaním automatického prijatia na FIIT STU, získania odborných stáži grafiky v spoločnosti GoBigname.

Ako sa zapojiť?

Všetkých nadšencov digitálnych technológií pozývame, aby sa zaregistrovali so svojimi projektmi, webmi, aplikáciami, profilmi na sociálnych sieťach, blogmi a textami na webovej stránke www.juniorinternet.sk . Registrácia je otvorená do 3. marca 2024.

Aká je tohtoročná téma v kategórií JuniorTEXT?

Čo by sa muselo stať, aby sme sa začali zaujímať o európske voľby?

Kontext:  Slováci a Slovenky majú dlhodobo nízky záujem nielen o voľby do Európskeho parlamentu (tie najbližšie sa budú konať 8. júna 2024), ale v porovnaní s inými krajinami Európskej únie aj o svoje vlastné. Navyše, demokracia nespočíva len v jednorazovej účasti vo voľbách. Bez záujmu o fungovanie spoločnosti idea demokracie nenapĺňa svoj potenciál. Naopak, môže hroziť presadenie nedemokratických princípov v politike. Súčasná mládež nezažila totalitu, na druhej strane spomienkoví optimisti zabudli, aké bolo fungovanie štátu bez demokratických princípov. Zdá sa, akoby sa naši občania nemuseli o voľby zaujímať, lebo zatiaľ žijú v demokratickej spoločnosti. To sa však môže zmeniť. Ak nastanú ťažké časy, ľudia sa budú viac zaujímať o veci verejné, no možno už bude neskoro. Čo by sa muselo stať, aby sme sa začali o európske voľby zaujímať už teraz? Nemusíš písať len esej alebo úvahu, ale napríklad aj prejav či dokonca báseň. Kreativite sa medze nekladú.

Kde nájdem kritéria a podmienky k prihláseniu projektu?

Na stránke www.juniorinternet.sk nájdete podrobné kritéria pre jednotlivé kategórie.

Všetkým prihláseným želáme veľa šťastia a tešíme sa na stretnutie v apríli na FIIT STU v Bratislave!

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať

Otvoriť chat
1
Potrebujete pomoc?
JUNIOR INTERNET
Dobrý deň👋Ako Vám môžem pomôcť?
Môžete mi napísať na WhatsApp