S novým logom spúšťame aj nový 17. ročník súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET

AMAVET vyhlásil 17. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov alebo vlogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií.

Súťažné kategórie, do ktorých žiaci prihlasujú svoje práce sú: JuniorWEB – webové stránky, JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn, JuniorBLOG – blogy a vlogy, ale aj obsah na sociálnych sieťach, JuniorAPP – mobilné aplikácie, JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní a JuniorTEXT – texty na určenú tému.

V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku vyhlasujeme tému v kategórii JuniorTEXT: „Plán obnovy a odolnosti: Slovensko podľa mňa.“ Autori príspevku si môžu vybrať problém vo svojom okolí, regióne, alebo aj v rámci celého Slovenska, do ktorého by pomyselný grant EÚ investovali. Kreativite sa medze nekladú. Kontext témy: V rámci Plánu obnovy a odolnosti získalo Slovensko vo forme grantov od Európskej únie vyše 6,3 miliardy eur. Predstav si, že to, na čo sa tieto peniaze použijú, je len na tebe. Môžeš si vybrať problém vo svojom okolí, regióne alebo aj v rámci celého Slovenska. Nemusíš písať len esej alebo úvahu, ale napríklad aj prejav či dokonca báseň. Kreativite sa medze nekladú.

Prihlasovanie je spustené do 15. marca 2022. Postupujúcich žiakov AMAVET pozve na finále súťažnej konferencie Junior Internet, na ktorom súťažiaci predstavujú svoje práce vo forme 3,5 minútovej prezentácie a súťažia o hodnotné ceny. Zároveň na svoj projekt dostávajú cennú spätnú väzbu a priestor na rozvoj seba i svojho projektu. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Otvoriť chat
1
Potrebujete pomoc?
JUNIOR INTERNET
Dobrý deň👋Ako Vám môžem pomôcť?
Môžete mi napísať na WhatsApp