JUNIOR INTERNET AMAVET 2023

AMAVET vyhlásil 18. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov alebo vlogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií.Súťažné kategórie, do ktorých žiaci prihlasujú svoje práce sú: JuniorWEB – webové stránky, JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn, JuniorBLOG – blogy a vlogy, ale aj obsah na sociálnych sieťach, JuniorAPP – mobilné aplikácie, JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní a JuniorTEXT – texty na určenú tému.

V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku vyhlasujeme tému v kategórii JuniorTEXT: „Ako prežijem túto dobu?“ Autori príspevku si môžu písať o zmenách v spoločnosti spôsobené pandémiou COVID-19, vojnou na Ukrajine či krízou hodnôt, kedy môže mať mladý človek pocit, že slušnosť, tolerancia, empatia, férovosť a zodpovednosť nie sú už dnes „in“, sa v značnej miere podpisujú na duševnom zdraví detí a mladých ľudí. Svedčí o tom fakt, že pocit osamelosti má každý tretí mladý človek. S kyberšikanou sa za posledné obdobie stretlo až 26 % mladých. Ako prežiť v dnešnom zložitom svete? Pripravuje škola mladých ľudí na zmeny, s ktorými sa niekedy nevedia vyrovnať ani dospelí? Ako by mohla dopomôcť škola – učitelia a učiteľky – k tomu, aby deti a mladí ľudia tieto komplikované zmeny zvládli a naučili sa lepšie čeliť nielen dnešnému zložitému svetu, ale aj budúcim výzvam? S týmito, a aj inými problémami zápasia v súčasnosti mladí ľudia. Nemusíš písať len esej alebo úvahu, ale napríklad aj prejav či dokonca báseň. Kreativite sa medze nekladú.

 Prihlasovanie je spustené do 15. marca 2023 do 23:59 hodiny. Postupujúcich žiakov AMAVET pozve na finále súťažnej konferencie Junior Internet, na ktorom súťažiaci predstavujú svoje práce vo forme 3,5 minútovej prezentácie a súťažia o hodnotné ceny. Zároveň na svoj projekt dostávajú cennú spätnú väzbu a priestor na rozvoj seba i svojho projektu. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Otvoriť chat
1
Potrebujete pomoc?
JUNIOR INTERNET
Dobrý deň👋Ako Vám môžem pomôcť?
Môžete mi napísať na WhatsApp