-
Image not available

Title

Here comes the description text.

Sledujte online vysielane z konferencie 23. a 24. 3. 2018

5. a 6. apríla 2019 FIIT STU Bratislava, sledujte naživo:

Ročník 2015

Členovia hodnotiacej komisie budú zverejnený v dohľadnej dobe, najneskôr v deň ukončenia registrácie.

Tipy na členov môžete posielať na richter zavinac amavet.sk.

Pre žiakov základných a stredných škôl je opäť vyhlásená súťaž s názvom JUNIOR INTERNET. Je určená tým, ktorí sa zaujímajú o internet – avšak nie len o „surfovanie“. Tento rok pôjde už o fantastický 10. ročník zaujímavej a obľúbenej súťažnej konferencie na Slovensku!

Aj ty sa môžeš stať jedným z mladých internetových tvorcov! Zaujíma ťa tvorba stránok, blogov, grafiky, aplikácií či textov? Prihlás sa do jednej zosiedmich súťažných kategórií Junior Internet so svojim projektom a ukáž čo je v tebe! Novinkou v roku 2015 je kategória JuniorBLOG, v ktorej sa hodnotí predovšetkým myšlienka, originalita a forma podania (napr. blogy, fotoblogy, videoblogy...).

Od 16.1.2015 je na webovej stránke projektu Junior Internet (JI) www.juniorinternet.sk spustená registrácia internetových projektov žiakov základných a stredných škôl zo Slovenska. So svojimi webovými projektmi sa môžete registrovať  do 20. 2. 2015.

Junior Internet sa už tradične uskutoční počas mesiaca knihy a internetu v dňoch 20. – 21. marca 2015 v Bratislave. 

Pre súťažný ročník JI 2015 sú vyhlásené nasledovné súťažné kategórie:

JuniorWEB– do kategórie môžete prihlasovať vlastné webové stránky, webové aplikácie, vlastné CMS umiestnené na internete, ktoré ste vyvinuli/naprogramovali.

JuniorBLOG (novinka)– do kategórie môžete prihlasovať vlastné blogy, fotoblogy, videoblogy, teda stránky/kanály, kde sa nachádza Váš jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.

JuniorDESIGN – do kategórie môžete prihlasovať grafické návrhy webových stránok, aplikácií, plagátov, korporátny dizajn a akékoľvek iné elektronické grafické práce umiestnené na internete (raster/vektor/3D).

JuniorTEXT – do kategórie môžete prihlasovať texty na vyhlásenú tému  “Kto vlastne som? Európan, Slovák alebo oboje?“. Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.

JuniorERB – do kategórie môžete prihlasovať webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na internete so špecifickým obsahom. Kategória je určená službám pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či štátnu a verejnú správu.

JuniorAPP– do kategórie môžete prihlasovať funkčné mobilné aplikácie pre tablety a smartfóny.

JuniorLEARN- do kategórie môžete prihlasovať nekomerčné webové stránky poskytujúce vzdelávací obsah, web určený pre výučbu s hodnoverným obsahom, tzv. e-learningové projekty.

Práve Junior Internet 2015 sa môže stať tvojim odrazovým mostíkom do IT sveta. Súťaže sa každoročne zúčastnia tí najlepší mladí informatici, blogeri a autori webu z celého Slovenska. Staň sa aj TY jedným z nich!

Viac na: http://juniorinternet.sk/

Organizátor podujatia:

AMAVET- Asociácia pre mládež, vedu a techniku je záujmové občianske združenie s orientáciou na mladých ľudí, popularizáciu vedy a techniky. Združuje 4000 žiakov v kluboch na území celého Slovenska. Medzi hlavné aktivity patrí organizovanie Festivalu vedy a techniky, konferencie Junior Internet a ciest za vedou okrem iného do vedeckého centra CERN. www.amavet.sk

Dávid Richter
koordinátor projektu Junior Internet
richter zavinac amavet bodka sk
+421 948 345 177

Hodnotiaca komisia súťaže Junior Internet hodnotila prihlásené projekty v zložení:

Ľuboš Demovič, Zones.sk
Miroslav Meňhert, copywriter
Mária Schvarczová, ACTIVE 24
Matej Ftacnik, The Spot
Daniel Krakovský, Sročky.sk
Ludovit Franta, Principio MSD, s.r.o.
Marek Láni, Microsoft Slovakia s.r.o.
Katarína Buzová, Univerzita Komenského
Marcel Marko, QBSW, a.s.
Katarína Touquet Jaremová, Representation of the European Commission in Slovakia 
 
Listinu postupujúcich autorov a projektov nájdete v PDF tu.

Program v PDF Aktualizácia 25.3.2015.

 Organizátor súťaže

amavet

 Záštita a HLAVNÍ PARTNERI

 

 

  HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

zones

TECHBOX

Ďalší partneri súťaže

Go to top