-
Image not available

Title

Here comes the description text.

Sledujte online vysielane z konferencie 23. a 24. 3. 2018

5. a 6. apríla 2019 FIIT STU Bratislava, sledujte naživo:

Máš pred sebou pomerne náročnú úlohu, ale ber ju skôr ako výzvu. Dostaneš 5 minút na predstavenie svojho projektu + minútu na otázky komisie. Dobrou prezentáciou dokážeš urobiť aj z veľmi slabej práce úžasný masterpiece a naopak. Zhrnieme si v bodoch to najpodstatnejšie:

 1. Na úvod pozdrav a predstav sa. Prezentácia je tým osobnejšia a ľudia si k projektu pripoja aj tvoje meno.
 2. Ideálne je mať PPT prezentáciu, pre grafikov mať práce ako jpg, png exporty. Počas prezentácie je takmer každý značne nervóznejší a prezentácia  ťa podrží za ruku, prevedie minútami oveľa pokojnejšie. Predvádzanie samotného webu je veľmi rizikové, veľa ľudí si myslelo, že to zvládne a nezvládlo. Ak chceš web predviesť, urob si radšej doma, v pokojnej atmosfére video z obrazovky, ktoré budeš komentovať. Pozor, bez komentáru na seba nestrhneš dostatok pozornosti a väčšina sa začne baviť.
 3. Murphyho zákon: Čo sa môže pokaziť, to sa pokazí. O'Tooleho komentár k Murphyho zákonu: Murphy bol optimista. Preto uploadni vopred svoje súbory potrebné k prezentácii (každému príde v utorok alebo stredu personalizovaný odkaz na e-mail). Nesnaž sa prísť s flashdiskom a kopírovať prácu pred prezentáciou. Flashdisk si môže pokojne vybuchnúť (toto bolo už prehnané, ale viď Murphy vyššie). Často sa stane, že prezentačný notebook má zvláštne umiestnené porty a tučnejší disk sa tam nezmestí, flashdisk sa stratí, Windows odmietne nainštalovať ovládač...
 4. Vyskúšaj si prezentáciu doma, najlepšie pred obecenstvom – kamaráti, súrodenci, rodičia. Stopuj si čas. Predpokladaj, že naostro bude domáca prezentácia trvať kvapku dlhšie.
 5. V PPT nepíš romány, iba v bodoch uveď podstatné veci, hlavne ak ide o čísla, je jednoduchšie ich pre poslucháča interpretovať ak prídu sluchom aj zrakom. Najviac sedem bodov na slide a cca 10 slov v riadku. Katastrofa je textová ppt, ktorú niekto prečíta.
 6. Udržuj kontakt s publikom a komisiou. Neotáčaj sa k plátnu, jedným očkom na monitor s prezentáciou a dôležitými bodmi, druhým očkom prechádzaj po svojich poslucháčoch.
 7. Kľudne sa prechádzaj, uvoľni sa. Pomáha to proti stresu a sťažuje to poslucháčom prirodzene upadnúť do spánku.
 8. Gestami nič nepokazíš, potrebuješ na seba upútať pozornosť a to sa dá aj neverbálne.
 9. Pre zvlášť nervóznych malá pomôcka, zober si niečo na bavkanie do ruky, pero zvádza k cvakaniu, takže skôr ceruzka alebo ešte lepšie niečo mäkké, každý si vyberie podľa svojej chuti.
 10. Buď očarujúci/a, šarmantný/á. Prezentovanie je ako flirt, ale s celým publikomSmile.
 11.  Prezentáciu – ak ju máte vo forme offline, je nutné si pripraviť vopred a pri registrácii ju odovzdať na USB kľúči (USB sa Vám vráti).

 Organizátor súťaže

amavet

 Záštita a HLAVNÍ PARTNERI

 

 

  HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

zones

TECHBOX

Ďalší partneri súťaže

Go to top